Gazete Manşetleri

Türkiye’nin Karadeniz’de bulduğu doğalgaz ile ilgili tüm ayrıntılar.Fatih gemisinin flamasının sırrı

single-image

Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz ile ilgili tüm ayrıntılar.Fatih gemisinin flamasının sırrı

Karadeniz’deki sondajlara katılan Tarık Öztürk: Önce gerçek rezerv belirlenecek sonra eğer ekonomikse ortalama 5-7 yılda çıkarılabilir

Türkiye’nin Karadeniz’de bulduğu 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervini daha önce Karadeniz’deki sondaj faaliyetlerine katılmış olan Petrol Mühendisi Tarık Öztürk değerlendirdi: Tek bir kuyuyla rezerv tahmini yapılamaz. Daha fazla kuyu kazıp gerçek rezerv belirlenerek fizibilite yapılacak. Sonra karaya getirme maliyetleri de hesaplanacak. Hepsi ekonomik olursa 5-7 yılda çıkarılır. Ama 2023’e de yetiştirmek mümkün. Olmaz diye bir şey yok”

Fatih gemisindeki flamanın sırrı
29 Mayıs’ta İstanbul’un fethinin 567’nci yıldönümünde Karadeniz’e araştırma yapmak üzere yola çıkan Türkiye’nin ilk milli sondaj gemisi Fatih’i Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat uğurlamıştı. İşte o gemi 3 aylık faaliyetleri sonucunda Türkiye’nin en önemli doğalgaz rezervine ulaşırken gemi üzerinden yapılan canlı yayında Türk bayrağının yanında yer alan bir flama dikkat çekti. Fatih’in atı üzerinde resmedildiği flamanın sırrı merak konusu oldu. Flamanın üzerindeki görüntü İtalyan ressam Fausto Zonaro’nun “Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a girişi” tablosunu hatırlattı.
Konuyla ilgili RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na bilgi veren denizciler, “Pek bilinen bir sembol değil ama bazen geminin adını temsilen personel morali için bu tip şeyler yapılır” dedi.

KONULAR / KONUKLAR
* Kadıköy’de maske yüzünden polisin orantısız şiddet uyguladığı Rana Batı’nın avukatı Ezgi Önalan
* İzmir’de öldürülen Ceyda Yüksel’in kuzeni Melissa Tınmaz

Atilla Güner’le Akşam Postası hafta içi her gün 17:30 – 19:00 saatleri arasında RS FM’de.
Frekanslarımız:

İstanbul 97.8
Ankara 96.2
İzmir 91.0
Bursa 101.4
Kocaeli 90.2

Canlı Yayın Linkimiz:

https://tr.sputniknews.com/popup/radio/

You may also like