Gazete Manşetleri

Şule İdil Dere’nin annesinden mahkeme kararına tepki

Şule İdil Dere'nin annesinden mahkeme kararına tepki

Kadıköy’de Yoğurtçu Parkı’nda hafriyat kamyonu altında kalarak yaşamını yitiren Şule İdil Dere’nin annesi Nesrin Aslan, mahkemenin iyi hal indirimi uygulayarak sanık Mümin Kılıç’ı 3 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına mahkum ettiği kararı temyize taşıyacaklarını söyledi. Aslan, "Uzaya gitmem gerekiyorsa gideceğim demiştim. Bunu yapacağım. Ben ne yaparsam yapayım İdil geri gelmeyecek ama, yaşama hakkı elinden alınan yavrum için ne yapmam gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğim" dedi.

Kadıköy’de Yoğurtçu Parkı’nda 12 Mayıs 2016’da hafriyat kamyonun altında kalarak yaşamını yitiren 23 yaşındaki Şule İdil Dere’nin annesi Nesrin Aslan, mahkemenin yararına tepki gösterdi.

Kızını 23 yaşında hayattan koparan kazanın "tarlada çalışır gibi iş yapılmasından" kaynaklandığını söyleyen acılı anne, buna rağmen mahkemenin iyi hal indirimi uygulamasına isyan etti. Kararı temyize götüreceğini ifade eden Aslan, "Uzaya gitmem gerekiyorsa gideceğim demiştim. Bunu yapacağım. Ben ne yaparsam yapayım İdil geri gelmeyecek ama, yaşama hakkı elinden alınan yavrum için ne yapmam gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğim" dedi.

You may also like