Gazete Manşetleri

St. Petersburglu öğrenci ‘canlı tablolar’ yaratıyor

single-image

St. Petersburglu öğrenci ‘canlı tablolar’ yaratıyor

Rusya’nın St. Petersburg kentinde yaşayan, dünyada Elisabeth Anisimow adı ile bilinen 13 yaşındaki öğrenci Yelizaveta Anisimova, şaşırtıcı ‘canlı tablolar’ yaratıyor.

Anisimova yaklaşık iki yıl önce resim sanatı alanında yeni bir akıma kapıldı ve ‘canlı tablolar’ yaratmaya, yani insanları ve giysilerini ‘renklere büründürmeye’, ayrıca yaptığı çalışmaların ‘canlanacağı’ dekorasyonları çizmeye başladı.

Ebeveynleri daha küçük çocukken yaratıcı olduğunu fark ettiği Liza, iki yaşında resim çizmeye başladı. Yedi yaşını doldurduktan sonra küçük ressam, suluboya çalışmalarıyla ünlendi, on yaşındayken çalışmaları Oslo’daki Uluslararası Çocuk Sanatları Müzesi’nde sergilendi.

2016’da genç sanatçı ailesi ile birlikte, insanların katıldığı yerleştirme sanatı eserlerinin yaratıldığı Kaliforniya’daki ‘Pageant of Masters’ sergisini ziyaret etti. Bu şekilde bir tablo yaratmak için modellere makyaj yapılıyor ve bu kişiler, bilinen herhangi bir tablonun kompozisyonu ile ‘bütünleştiriliyor’. Bu fikirden ilham alan genç sanatçı, bu yönde çalışmalarını sürdürmeye karar verdi.

Liza, yerleştirme sanatı çalışmaları ile dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor. Genç kız ayrıca hayır işleriyle de uğraşıyor.

#Rusya
#StPetersburg
#ElisabethAnisimow

ABONE OLUN: http://www.youtube.com/channel/UCcFUqQU3grpW4wZFaTmUaag?sub_confirmation=1

BİZİ TAKİP EDİN:

Web sitemiz: https://tr.sputniknews.com/

Facebook: https://www.facebook.com/sputnik.turk/

Twitter: https://twitter.com/sputnik_TR

Instagram: https://www.instagram.com/sputnik_turkiye/

You may also like