Gazete Manşetleri

Putin’den Erdoğan’a: Koronavirüse karşı güçlendirici doz olarak Sputnik V aşısı yaptırın

Putin'den Erdoğan'a: Koronavirüse karşı güçlendirici doz olarak Sputnik V aşısı yaptırın

Putin, Soçi’de yaptığı görüşme sonrasında devlet başkanlığı rezidansının önünde uğurlama yaparken Erdoğan ile bir süre ayak üstü sohbet etti.

Erdoğan’ın, antikor seviyesini sorması üstüne Rusya lideri, “Hatırladığıma göre 15-16 seviyesinde” yanıtını verdi.

Erdoğan’ın bunun düşük bir seviye olduğu yorumu yapması üzerine ise Putin şunları söyledi: “Farklı yöntemlerle hesaplama yapılıyor. Vücudumdaki antikor seviyesinin yüksek olduğunu söylediler. Çevremde otuza yakın kişi (koronavirüse karşı) zamanında aşı olmadıkları hastalandı. Sabahtan akşama dek tüm gün beraber çalıştığım yardımcım hastalandı. Benim ise antikor seviyem yüksek. Tanrıya şükür, (hastalık) bana uğramadan geçip gitti. Koronavirüs ile enfekte olmuş biriyle tüm günümü geçirmem rağmen hasta olmadım. Siz de güçlendirici doz yaptırma zamanınız gelince bu dozu vaktinde ve Spuntik V aşısı ile yaptırın.”

Daha sonra, Erdoğan’ın "Onu ben de BioNTech olarak aldım" demesi üstüne Rusya lideri, “O zaman bir sonraki sefere” yanıtını verdi.

Görüşmenin tüm detayları: https://tr.sputniknews.com/20210929/putinle-erdogan-pandeminin-basindan-beri-ilk-yuz-yuze-gorusmeleri-icin-bir-araya-geliyor-1049343166.html

#Putin
#Erdoğan
#Aşı

You may also like